Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
forumtools   forumtools
Автор Съобщение
 Заглавие: Brava 1.6 трудно палене
UNREAD_POSTПубликувано на: 18 Фев 2010, 15:04 
Водач на МПС

Здравейте,
след като застудя имам голям проблем с паленето сутрин. Колата тръгва на 3 цилиндъра (не знам дали не и на 2), прекъсва, дави се и така след десетина секунди тръгва на 4 цилиндъра. Смених кабели и свещи, но проблема остана. Колата беше в сервиз, първо ми казах, че двигателя се дави от това, че в 3-ти цилиндър се впръсква много гориво. Компютъра пускал по дълъг импулс към него и се съмняваха, че може да е скапан компа. После ми казаха, че дюзите са запушени и трябва да се почистват. След почистване ми казаха, че едната свещ се е скапала и са сменили бобина. Занесох им нов комплект свещи на място и като ги сложиха колата запали. Още на следващата сутрин нещата си бяха както преди да отиде в сервиза. Проблема го има само на студен старт, второто палене понякога е с по продължително въртене на стартер, но пали на 4 цилиндъра. Чух се с майстрорите от сервиза и те ми казаха, че вероятно дзите са запушени отново и трябва да се сменят. Преди да се появи проблема с паленето имах проблем с оборотите. Колата палеше понякога на 3000 об, след 4-5 мин падаха до 1000, но на моменти пак се форсираше до 1500-2000 об и така докато загрее. След това се държаха по-стабилно, но пак играеха. След излизане от сервиза проблема с оборотите не се появил поне. В друг форум ме посъветваха да сменя стъпковото моторче, защото ако остава отворено като изгася колата е нормално да пали трудно. До момента са сменени:
- датчик за обороти
- датчик за температура на охлаждащата течност
- ламбда сонда
- МАП
- свещи, кабели
- горивен, фъздушен филтри
- бобина
- вчера масло и маслен филтър
Въпроса ми е дали да заложа на ново моторче или да ходя пак на диагностика на дюзи. Може ли да се каже със сигурност кога една дюза е за смяна. Ако някой вижда трети вариант ....

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Brava 1.6 трудно палене
UNREAD_POSTПубликувано на: 18 Фев 2010, 15:33 
Абсолютен маниак на ItalAuto
Аватар

За да се каже, че една дюза е за боклука, освен да се почисти, тя трябва да се ТЕСТВА. Това става със специален уред. Например като този
Изображение
За степ моторчето бих те посъветвал да пробваш от друго добре работещо Браво и тогава, ако има подобрение, да купиш ново.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 18 Фев 2010, 16:13 
Водач на МПС

Почвам да си мисля, че дюзите ми изобщо не са ходили на почистване. :-)
Не ми звучи логично да се направи почисване без тест. Как иначе ще се разбере дали дюзата е почистена? За моторче търся от познати ама не намирам.

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 18 Фев 2010, 16:31 
Аватар

Местоположение: В изток в Младост до разкопките където търсят метрото
Автомобил: FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
Виждам че СОК1 те е насочил къде да си повериш дюзите има още едномясто на околовръсното,
трябва да минат през стенд но като чета праблема не е в тях, пробва ли да почистиш стъпковото моторче, а и нека колегите да кажат възможно ле е да епрескочела зъб и това а причината,
пробвал и да размениш местата на бубините преди това

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 18 Фев 2010, 16:40 
Водач на МПС

За почистване на дюзи на околовръстното, за Варна ли става въпрос? Стъпковото моторче е чистено преди няколко месеца като се появи проблема с оборотите, но почистването даде ефект само за няколко дена. От тогава не е чистено. Ако е прескочил зъб няма ли да прави проблеми при всяко палене? За бобините не разбрах какво да разменя. Имам една работеща и една скапана бобина.

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 18 Фев 2010, 16:54 
Аватар

gkarkov написа:
За почистване на дюзи на околовръстното, за Варна ли става въпрос? Стъпковото моторче е чистено преди няколко месеца като се появи проблема с оборотите, но почистването даде ефект само за няколко дена. От тогава не е чистено. Ако е прескочил зъб няма ли да прави проблеми при всяко палене? За бобините не разбрах какво да разменя. Имам една работеща и една скапана бобина.

Уп сори не видах че си от Варна, говорех за София, ами вземи го почисти отново и виж дали ще се оправи, за бубините забрави, така или иначе няма как да го хванеш по този начин, може би има нещо което цапа стъпковото моторче, провери и за това положение. А на диагностика какво точно грешка ти дава ?

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 18 Фев 2010, 17:01 
Водач на МПС

На всички диагностики (десетина) досега не дава никакви грешки. При последното ходене в сервиз не казаха нищо за грешки, предполагам че пак не е имало.

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 18 Фев 2010, 17:07 
Аватар

Каза че си сменял маслото, нещо странно да имаше

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 18 Фев 2010, 17:12 
Водач на МПС

ами нищо странно, смених го след 7000 км по съвет на приятел. Според него проблема можело да е в хидравличните повдигчи, дори си купих добавка за тях, но още не съм я налял. На доста места обясняват, че при проблем с повдигачите се чува чукане, а при мен няма такова.

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 18 Фев 2010, 17:21 
Аватар

gkarkov написа:
.... Проблема го има само на студен старт, второто палене понякога е с по продължително въртене на стартер, но пали на 4 цилиндъра. ... ....

Пробвал ли си да развиеш свеща на 3-цилиндър и да изчакаш малко и след това да я стегнеш и да пробваш да запали.
След смяната на свещите провурявал ли си състоянието им.

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 18 Фев 2010, 17:36 
Водач на МПС

Не съм проверявал свещите, нямам и ключ, но май ще се наложи да намеря отнякъде и да ги видя. Без стъпков мотор мога ли да запаля? Току що го свалих, за да го почистя.

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 18 Фев 2010, 17:55 
Аватар

gkarkov написа:
Не съм проверявал свещите, нямам и ключ, но май ще се наложи да намеря отнякъде и да ги видя. Без стъпков мотор мога ли да запаля? Току що го свалих, за да го почистя.

Съмнително да я запалиш без стъпковия мотор,
а свещите по възможност ги снимай за да ги видим може и да изкочи зайчето

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 18 Фев 2010, 18:09 
Водач на МПС

Стъпковия мотор няма разглобяване (поне аз не мога да го разглобя) така че го почистих само отвън.
Утре ще си купя ключ за свещите и ще ги сваля. Прави впечатление, че лампата на инжекциона свети повече време като дам на контакт. Забравих да кажа че разхода в града отива към 20/100 (то и преди си беше толкова), а извънградско е ОК.

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 18 Фев 2010, 22:33 
Аватар

Това за разхода в града е божа работа, само може да ни обърка такава информация. Виж на извънградско как е и тогава ще говорим.
От първия ти пост се разбира, че почти всичко е сменено и че проблемът е САМО при студено палене. Остават дюзите и стъпковия мотор. Както ти каза СБАНКОВ, опитай да се ориентираш по свещите коя дюза не работи коректно (ако въобще е от тях). След като установиш това, или от познат, или от някоя морга (с уговорка за връщане) вземи една дюза и пробвай с нея да запалиш при изстинал двигател.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 18 Фев 2010, 23:38 
Модератор

Автомобил: Chrysler Sebring 2.7
Не виждам защо трябва да говорим за моторче за празен ход. Ако нещо с него не е наред - ще има проблеми с оборотите, но мотора ще си работи на всички цилиндри. Няма начин от моторчето да не работи един цилиндър.
След като мотора си работи нормално загрял - не виждам и защо трябва да се мисли за прескочил зъб на ангренаж.
Не ми се вярва да е от повдигачи - ще има чукане.
Свещи нови - това е добре.
Струва ми се че проблема е много вероятно да се окаже дюза. Бих препоръчал следното. Запали двигателя студен - тогава, когато го има проблема. Остави го напразен ход и започни да изключваш един по един ел.захранването на дюзите. Ясно е какво ще се получи - при изключването на неработещата дюза поведението на двигателя няма да се промени. При изключването на работеща такава ще започне още повече да тресе.

Колкото до тестване на дюзи - това се прави много рядко. Почти никой от тези, които почистват дюзи, не ги тестват след това на дебит. Решил съм да си направя нещо такова... когато ми остане време.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща